Może i poradniki nie są tak fascynujące jak książki fikcyjne, ale warto po nie sięgać. Tak, Polacy zdecydowanie są takim narodem, który nie lubi jak ktoś nas poucza. No cóż, taki już nasz charakter. Ale to właśnie z poradników można dowiedzieć się mnóstwa interesujących rzeczy, które sprawiają, że człowiek dowiaduje się mnóstwa istotnych rzeczy. Czasem warto sprawdzić ofertę, jeżeli chodzi o poradniki, ponieważ znaleźć można wśród nich wiele ciekawych pozycji. Jedną z nich jest “Składniki. Osobliwa chemia tego, co jemy i czym się smarujemy” Georga Zaidana.

Chemiczna wiedza

Zdecydowana większość osób w szkole podstawowej nie przepadała za chemią. Tylko niewielka część dorosłego społeczeństwa może powiedzieć, że cokolwiek pamięta z chemii – to co pani na lekcji mówiła. I tu nie chodzi o żadną szczegółową wiedzę. Takie podstawy, które były omawiane na przestrzeni lat. Zdecydowana większość osób nic nie pamięta z chemii. George Zaidan to absolwent prestiżowej uczelni, gdzie skończył kierunki związane z chemią. To człowiek, który o składnikach chemicznych wie wszystko. Wykorzystując swoją wiedzę, postanowił on napisać książkę, gdzie opisze składniki z jakimi wiele osób ma na co dzień do czynienia. Nie ma się co oszukiwać – dzisiejsza chemia, a nawet kosmetyki “naszpikowane” są wieloma chemicznymi substancjami, które w różny sposób oddziałują na ludzki organizm. W sposób szkodliwy? Czy też nie? Z wieloma mitami Zaidan postanowił rozprawić się w swojej książce. W środku znaleźć można również wiele faktów, które warto wziąć sobie do serca i zapamiętać na przyszłość.

Czym faszerujemy swoje ciało?

” Składniki. Osobliwa chemia tego, co jemy i czym się smarujemy” jest bardzo ciekawą opowieścią o tym, czym każdego dnia “faszerujemy” swoje ciało. Woda, papierosy zwykłe i elektroniczne, chipsy, balsamy do ciała, mydła – składniki przenikają do naszego organizmu przez skórę lub przez żołądek. Które z nich są szkodliwe? Czy wszystkie są szkodliwe? A może reklamy, które mówią o szkodliwości czegoś są mocno przereklamowane? Warto się tego dowiedzieć. Z książki Zaidana można dowiedzieć się m.in, że maniok ma coś wspólnego z… rosyjskimi szpiegami. Ale co? Czy kawa to napój bogów, czy też diabelska żywność? Czy to prawda, że żywność dostępna na półkach w wielu sklepach spożywczych jest tak mocno trująca? Czy horoskop znaku zodiaku mówi o tym na jakie choroby może zapaść organizm człowieka? Szykuje się ciekawa lektura, a to dopiero niewielka część jaką można znaleźć środku w tej książki.

Szkoła pvproductions - pl.freepik.com